Het Archief van Gemen

Catharina von Gemen1400

Name
Catharina von Gemen
Given names
Catharina
Surname
Gemen (Gemen, von)
Also known as
Catharina Ghemen van Voerst, von
Birth 1400 40 34
Birth of a sisterSophie von Gemen
1400
Marriage of a siblingJohan van “Jan” CulemborgBarbara von GemenView this family
May 30, 1409 (Age 9 years)
Death of a maternal grandfatherWillem van Bronckhorst-Batenburg
March 12, 1410 (Age 10 years)
Death of a motherCatharina Elisabeth van Bronckhorst
November 25, 1415 (Age 15 years)

Marriage of a siblingJohann von “Jan” GemenOda van Horn en AltenaView this family
January 28, 1417 (Age 17 years)
Death of a maternal grandmotherKunegonde van Meurs
1417 (Age 17 years)

Death of a fatherHenrick von Gemen
March 26, 1424 (Age 24 years)
MarriageJohan Polanen van Voorst tot Keppel, vanView this family
1430 (Age 30 years)
Death of a husbandJohan Polanen van Voorst tot Keppel, van
April 23, 1432 (Age 32 years)

Death of a sisterBarbara von Gemen
March 8, 1444 (Age 44 years)

Property
Lenen van Wish
between 1440 and 1458 (Age 40 years)

Citation details: Heerlijkheid Wisch Toegangsnummer 0443 - Inv.nr. 67 Digitaliseringsproject van Genealogiedomein.nl Website www.genealogiedomein.nl Fotonummers: 0001-0038 Fotografie: W.J. Oving
Text:

Deze lenen waren in 1440 door Catharina van Voerst aangekocht van Herman van Wye, heer tot Hernen, waarna zij blijkens een aantekening (vóór in dit deel) haar woning te Doesburg als leenhof er voor aanwees. Deze woning is later het Wissche hof geworden en daarmNL. Ede zijn de lenen overgegaan aan de heren van Wisch. Als band van dit deel heeft gediend een charter van 1458 (Regest no. 39), waarop o.a. vermeld is: "dese lhenen op den Hern van Wisch devolvirt, comen unde geervet" Archieftitel: Heerlijkheid Wisch Toegangsnummer 0443 - Inv.nr. 67 Vindplaats: Gelders Archief Informatie: Genealogie in de Achterhoek Digitalisering Genealogische Bronnen Achterhoek Website www.genealogiedomein.nl Fotonummers: 0001-0038 Fotografie: W.J. Oving Deze foto's zijn alleen bedoeld voor persoonlijk gebruik. Voor andere vormen van gebruik dient u contact op te nemen met het Gelders Archief - www.geldersarchief.nl

Quality of data: primary evidence
Death of a sisterJohanna von Gemen
1458 (Age 58 years)

Regest
Magescheid
May 5, 1470 (Age 70 years)
Citation details: 0327 Fraterhuis te Doesburg, 956
Text:

956 Willem van der Hovelwick, Willem van Heerd, Johan Veer en Hartwich to Hieker als scheidsliNL. Eden stellen een magescheid vast tusschen Alit van Zevener, weduwe van Henric van Boedbergen, en hunnen zoon Arnt Palik, waarbij onder andere aan laatstgenoemde wordt toebNL. Edeeld die Horst of Bollertsguet in Angerlo broick, leenroerig aan de jonkvrouwe Van Gemen en van Voirst Datering: 1470 mei 5 [des Saterdagen na Belaken Paeschen] NB: Oorspr. (inv.no. 49) met de zegels der eerste vier oorkonders in groene was. De zegels van Alit van Zevener en Arnt Palik zijn verloren.

Quality of data: primary evidence
Death of a sisterSophia von Gemen
1474 (Age 74 years)

Deathyes

Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: January 24, 1391DE. Gemen
3 years
elder sister
brother
elder sister
2 years
elder sister
2 years
elder sister
2 years
elder sister
3 years
herself
1 year
twin sister
Father’s family with Maria van Horn - View this family
father
step-mother
Marriage:
Mother’s family with Hendrik Wisch, von - View this family
step-father
mother
Marriage:
Family with Johan Polanen van Voorst tot Keppel, van - View this family
husband
herself
Marriage: 1430DE. Gemen

PropertyGelders Archief
Citation details: Heerlijkheid Wisch Toegangsnummer 0443 - Inv.nr. 67 Digitaliseringsproject van Genealogiedomein.nl Website www.genealogiedomein.nl Fotonummers: 0001-0038 Fotografie: W.J. Oving
Text:

Deze lenen waren in 1440 door Catharina van Voerst aangekocht van Herman van Wye, heer tot Hernen, waarna zij blijkens een aantekening (vóór in dit deel) haar woning te Doesburg als leenhof er voor aanwees. Deze woning is later het Wissche hof geworden en daarmNL. Ede zijn de lenen overgegaan aan de heren van Wisch. Als band van dit deel heeft gediend een charter van 1458 (Regest no. 39), waarop o.a. vermeld is: "dese lhenen op den Hern van Wisch devolvirt, comen unde geervet" Archieftitel: Heerlijkheid Wisch Toegangsnummer 0443 - Inv.nr. 67 Vindplaats: Gelders Archief Informatie: Genealogie in de Achterhoek Digitalisering Genealogische Bronnen Achterhoek Website www.genealogiedomein.nl Fotonummers: 0001-0038 Fotografie: W.J. Oving Deze foto's zijn alleen bedoeld voor persoonlijk gebruik. Voor andere vormen van gebruik dient u contact op te nemen met het Gelders Archief - www.geldersarchief.nl

Quality of data: primary evidence
RegestGelders Archief
Citation details: 0327 Fraterhuis te Doesburg, 956
Text:

956 Willem van der Hovelwick, Willem van Heerd, Johan Veer en Hartwich to Hieker als scheidsliNL. Eden stellen een magescheid vast tusschen Alit van Zevener, weduwe van Henric van Boedbergen, en hunnen zoon Arnt Palik, waarbij onder andere aan laatstgenoemde wordt toebNL. Edeeld die Horst of Bollertsguet in Angerlo broick, leenroerig aan de jonkvrouwe Van Gemen en van Voirst Datering: 1470 mei 5 [des Saterdagen na Belaken Paeschen] NB: Oorspr. (inv.no. 49) met de zegels der eerste vier oorkonders in groene was. De zegels van Alit van Zevener en Arnt Palik zijn verloren.

Quality of data: primary evidence
Property
Gemen, von, Catharina, 1400-.pdf
Format: application/pdf
File size: 10,571 KB
Type: Certificate